Kontakt Strona główna Intro

Opis kwatery

Kwatera Biebrza "Dom Trapera" położona jest w lesie Puszczy Augustowskiej. Oddalona jest o dobry kilometr od najbliższej wsi w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu "Czerwone Bagno". Niedaleko leży urocze jezioro Tajno. O kilka rzutów kamieniem dalej, powolnie w swoim korycie meandruje rzeka Netta i zabytek architektoniczny Kanał Augustowski. Całość położona jest w środkowym basenie Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Ten w całości drewniany dom, ma tak zwaną „duszę” utrzymany jest w klimacie trapersko - indiańskiej chaty. Jego dobrym duchem jest w pewnym sensie gospodarz, czyli ja, którego życiową pasją są Indianie, przyroda i fotografia natury. Swą wiedzą i doświadczeniem z tych dziedzin chętnie podzielę się z gośćmi.

Dom w całości jak i każdy detal wystroju jego wnętrza, jest mojego autorstwa co stwarza niepowtarzalny, oryginalny charakter chaty. Wewnątrz domostwa mogą się Państwo zapoznać z wieloma  ciekawostkami przyrodniczymi i etnograficznymi, na przykład jak wyglądają przeróżne gniazda i pióra ptaków, rogi, czaszki i skóry ssaków czy dawny sprzęt gospodarstwa domowego.

Wszystkich których mogą drażnić skóry lub wypchane zwierzęta, przepraszam. Nie jest to jednak zwykła standardowa agroturystyka nad Biebrzą jakich wiele, tylko prawdziwy „Dom Trapera”.

Mogę zapewnić, że żadne z tych zwierząt nie zostało celowo zamordowane. Trafiły tu poprzez niechciane spotkania z cywilizacja, bądź po nieprzewidzianych dramatach które na co dzień trafiają się w puszczy. Inne przywędrowały jako prezenty i pamiątki z rożnych miejsc na świecie. Dzięki tym eksponatom możemy jednak dokładniej przyjrzeć się budowie anatomicznej niektórych zwierząt i w dużej mierze zrozumieć łatwiej ich fizjologie życia.

Gościom w naszej biebrzańskiej agroturytyce oferujemy do dyspozycji 10 miejsc noclegowych w trzech przytulnych pokojach. Dwa pokoje są czteroosobowe z których jeden posiada pełny aneks kuchenny z lodówką , płytą gazową ,piekarnikiem, zlewem, kompletem naczyń, garnków i sztućców.

Drugi, czteroosobowy posiada duże łóżko małżeńskie i dwa pojedyncze. Przez okno tego pomieszczenia można oglądać, dosłownie na wyciągniecie reki różne ptaki które zamieszkują kilka budek lęgowych usytuowanych na sąsiednich drzewach.

Trzeci pokój to bardzo przyjemny pokoik dwuosobowy z dwoma pojedynczymi łóżkami. W nim zaś z powodzeniem można podziwiać pięknie wygwieżdżone niebo przez okno dachowe. Pokoje te maja do wyłącznej dyspozycji dwie łazienki i klatkę schodowa.

Chętnym, którzy chcą chociaż przez chwilę swego życia poczuć się jak ludzie prerii umożliwiamy noclegi w indiańskich tipi przy blasku palącego się wewnątrz ogniska...

Proponujemy też szereg różnych atrakcji dla tych, którzy lubią poszukiwanie przygód i wolą swój wolny czas pędzać aktywnie.

Zapraszamy do tej tajemniczej i pięknej krainy wilka, łosia i żurawia

Beata i Darek Karp

Licznik odwiedzin: 15675 Copyright © 2011 Eko-T