Kontakt Strona główna Intro

Atrakcje Domu Trapera

Niewiele jest miejsc w naszym kraju gdzie na przestrzeni 30 kilometrów rozciąga się prawdziwa dzika kraina. "Dom Trapera" położony jest właśnie tam,  w krainie bagien i lasów w której przyroda rządzi się  swoimi prawami. Wiosną, ptaki nie dają spać i już o świcie budzą nawet  największych śpiochów... Gościom odwiedzającym moją zaczarowaną krainę, zatrzymującym się w mojej trapersko - indiańskiej chacie zawsze proponuję aby choć trochę poznali uroki tej ziemi.

To właśnie tu znajduje się  legendarny rezerwat "Czerwone Bagno". Największa ostoja  łosia, wilka, rysia, bobra...oraz wielu rzadkich gatunków ptaków. To wszystko zobaczyć można już za płotem domu w kierunku południowym. Od strony północnej, posesja graniczy z największa w naszym kraju Puszcza Augustowska - równie ciekawą przyrodniczo co Biebrzański Park Narodowy. Znajdują się w niej urokliwe zakątki, przepiękne rezerwaty przyrody, Kanał Augustowski i liczne jeziora, jednym zdaniem raj dla przyrodników, ornitologów, grzybiarzy,  wędkarzy i wszystkich którzy cenią sobie cisze i wyjątkowy spokój.

Doświadczenie fotograficzne gospodarza zaowocowało dobra znajomością przyrody. Dlatego, na życzenie swoich gości chętnie organizuje im wypady fotograficzne lub przyrodnicze po najpiękniejszych i najdzikszych zakątkach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Do rezerwatów przyrody Puszczy Augustowskiej, Wigierskiego Parku Narodowego, czy Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Wyprawy, przeżycia i przygody z Darkiem, tropicielem, Indianinem bez względu na porę roku i pogodę zostaną w Waszej pamięci zapisane na długo.

Próbkę tego co możecie zobaczyć nad Biebrzą znajdziecie w galerii zdjęć.

Wyprawy rowerowe

Okolica domu szczególnie sprzyja wypadom rowerowym (piękne trasy przez puszcze i bagna) i wodniackim po dzikiej Biebrzy, Nettcie , Jegrzni, Kanale Augustowskim czy Woźna -wiejskim  są zawsze niepowtarzalna przygoda.  Inną ciekawą formą zwiedzania są eskapady pieszo samochodowe.

Oferujemy  rowery,  którymi doskonale jest przemieszczać po Puszczy Augustowskiej i Biebrzańskim Parku Narodowym. Poczujesz ten  wiatr na twarzy i zaczniesz odkrywać małe i duże tajemnice przyrody....

Spływy kajakowe

Polecamy tez spływy kajakowe rzekami Biebrzą, Netta, Jegrznią ,  Kanałem Augustowskim,czy Woznawiejskim lub połączeniem tych rzek .To inna forma odpoczynku i równie miłe, niezapomniane chwile spotkań z dzika przyroda.

Wyprawy piesze

Zachęcamy równie entuzjastycznie do wędrówek pieszych lub łączonych eskapad samochodowo-pieszych, gdzie w ciągu jednego dnia poznać możecie wiele ciekawych zakątków i zobaczyć niezwykły świat przyrody...

Eskapady samochodowo-piesze

Dla gości bardziej wytrwałych z dobra kondycja fizyczną proponuje także wyprawy bardziej ekstremalne pod moim przewodnictwem. Przeprawy te po bezdrożach bagien i lasów choć są  trudne i z niedogodnościami typu uciążliwe owady, wciągające bagna, przeprawy przez rzeki i inne utrudnienia to mimo wszystko zapadają na długo w pamięci i są fantastyczną przygodą bezpośredniego obcowania z rożnymi biotopami dzikich zwierząt....

Na życzenie organizujemy  także plenery fotograficzne i przyrodnicze robiąc objazdy po najciekawszych zakątkach Biebrzy, Puszczy Augustowskiej, Wigierskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Parku Krajobrazowego i w inne ciekawe tereny Podlasia, Augustowszczyzny, czy Suwalszczyzny. Zapraszamy wiec serdecznie do "Domu Trapera" do jednej z najpiękniejszych i najdzikszych krain naszego Kraju.

Każdy bez względu na profesje, na wiek, stan zdrowia i na swoje zainteresowania na pewno odnajdzie tu coś dla siebie.  - Cisze, spokój, odpoczynek i na życzenie, przyjemne zmęczenie.  :-))

Z pozdrowieniami pełnymi słońca i przyjacielskim Indiańskim Ahou !!!

W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu.

Darek Karp z zaczarowanej krainy wilka i łosia

Licznik odwiedzin: 12530 Copyright © 2011 Eko-T